Czarna trasa MTB Sudety „Czarna Mieroszów” – Lesista Wielka.


DSC01392
Uwielbiam poznawać nowe trasy rowerowe i mam to szczęście, że mieszkam w zakątku
Polski, gdzie tych tras jest najwięcej. StrefaDSC01419.JPGMTB Sudety liczy około 500 km specjalnie przygotowanych tras rowerowych obejmujących część Gór Wałbrzyskich, Góry Suche, Góry Sowie, pasma Lesistej Wielkiej i Mieroszowskich ścian. Trasy są idealnie oznakowane, a mapy są do kupienia w m.in. w Księgarni Podróżniczej we Wrocławiu, w sklepie rowerowym Bike Finger w Wałbrzychu i wielu innych miejscach. Mapy można też pobrać ze strony: http://www.strefamtbsudety.pl/tt/mapy/

Czarna trasa MTB zwana Czarna Mieroszów

czarna-Mieroszow.jpg

Długość trasy: 17,2 kmPrzewyższenia: 755 m
Stopień trudności: Średnio trudna

Czarną trasę najlepiej zacząć w Sokołowsku, gdzie jest ona idealnie oznakowana i nie ma możliwości aby się pogubić. Zjeżdżając w stronę Kowalowej trzeba tylko uważać aby za bardzo się nie rozpędzić i nie pominąć skrętu w prawo prowadzącego dość stromym podjazdem prawie na szczyt Stożka Małego (750 m n.p.m.).Pomimo, iż czarna trasa zwana „Czarna Mieroszów” nie prowadzi bezpośrednio przez szczyt Stożka Małego, to zdecydowaliśmy się na szybki podjazd na szczyt góry, aby móc podziwiać okoliczną panoramę.DSC01366.JPGWidok ze szczytu Stożka Małego (750 m n.p.m.). W oddali Góry Bukowiec (886 m n.p.m.) i Krzywucha (791 m n.p.m.) otaczające Kotlinę Sokołowską.DSC01373.JPGZjazd ze Stożka Małego w stronę Unisławia Śl. Góra Stroma (700 m n.p.m.) na czarnej trasie MTB.DSC01375Widok na pobliskie góry Masywu Lesistej Wielkiej – Lesista Mała, Ostrosz i Stróżysko.DSC01385.JPGZjazd z góry Stroma pomiędzy Stożkiem Małym (750 m n.p.m.) i Stożkiem Wielkim (841 m n.p.m.).DSC01386Unisław Śląski. Drogą w prawo wzdłuż torów prowadzi „Czarna Mieroszów”.DSC01388.JPGPodjazd w stronę Stożka Wielkiego (841 m n.p.m.).DSC01393Widok z łąki prowadzącej na Stożek Wlk. W tle góry Masywu Dzikowca i Lesistej Wielkiej należących do Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich. W dole dachy domostw w Unisławiu Śląskim.DSC01396.JPGCzarna trasa MTB omija Stożek Wlk. i prowadzi ponownie do Unisławia Śl.DSC01397W Unisławiu Śl. po zjechaniu z łąki u podnóża Stożka Wlk. krótki odcinek trzeba przejechać po drodze asfaltowej i zaraz za mostem w prawo jest zjazd na Lesistą Wielką, oznakowany czarnym kolorem Strefy MTB Sudety.
DSC01402.JPGTrasę na Lesistą Wielką (863 m n.p.m.) prowadzi dobrze utrzymana droga szutrowa.DSC01404Po drodze widok na Góry Kamienne znajdujące się w Parku Krajobrazowym Sudetów Wałbrzyskich.DSC01408W połowie drogi na Lesistą Wielką można się zatrzymać aby podziwiać okoliczną panoramę.DSC01414.JPGWidok na Unisław Śląski. Panorama widziana ze zbocza góry.DSC01426Tablica informacyjna  DZPK – Dolnośląskiego Zespołu Parków KrajobrazowychDSC01427Na tablicy można  zobaczyć Pasmo Lesistej należące do  Gór Kamiennych, Masyw Chełmca i Masyw Trójgarbu należące do Gór Wałbrzyskich znajdujących się w Sudetach Środkowych, a także Rudawy Janowickie i  Śnieżkę w Karkonoszach będące częścią Sudetów Zachodnich.DSC0143111128877_948381141871132_651378093_nLesista Wielka (851 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem w Masywie Dzikowca i Lesistej Wielkiej, który należy do jednego z czterech pasm składających się na Góry Kamienne. Zbudowana jest ze skał magmowych (wulkanicznych) i w całości porośnięta jest lasem regla dolnego. Krajobraz masywu to krajobraz niskich gór z niezwykle różnorodną rzeźbą terenu. Tworzą ją stożkowe szczyty i strome zbocza, z których można podziwiać panoramę okolicznych miejscowości, i oddalonych pasm górskich.
DSC01421

2 Comments

Add yours →

  1. pięknie opracowana trasa ,aż się chce tam być. JESTEM PEŁNA PODZIWU

    Polubienie

  2. jedzmy gdzieś razeeem

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: